Instagram
« wsteczVOLOVEC
VOLOVEC – pod tą nazwą występuje Roman Wołowiec - wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Przygodę z muzykowaniem rozpoczynał w latach 80-tych ubiegłego wieku w lokalnych radomskich zespołach rockowych.

Jako wokalista zespołu Red Hat wystąpił w 1989 w koncercie opolskich Debiutów.

Po kilku zmianach składu, stylistyki i nazwy już jako Niewiara, zespół brał udział w konkursie festiwalu Jarocin 1993, czego efektem było znalezienie się w finale i występ na dużej scenie. Jesienią 1993 ukazała się pierwsza kaseta zespołu wydana przez krakowską firmę Akar.

W 1995 roku zespół Niewiara podpisał kontrakt z firmą Zic-Zac, zrealizował w studio CCS materiał demo na drugą płytę oraz nagrał utwór na promocyjny singiel.

To już jednak historia tak odległa, że Roman Wołowiec czuje się obecnie jak prawdziwy debiutant.

Artysta przez ostanie lata tworzył nowe piosenki i przygotowywał się do wydania solowej płyty. Po długiej przerwie jako VOLOVEC prezentuje autorski materiał oparty o brzmienia instrumentów akustycznych i nowoczesne aranżacje. Piosenki były nagrywane w radomskim Studiobass, a produkcją muzyczną zajął się Marcin Limek. Na zapowiadaną płytę składa się 10 różnorodnych, dojrzałych piosenek, które zostaną w pamięci każdego wrażliwego słuchacza.

www.facebook.com/volovecpl
Teledyski
Aktualności
nowości płytowe
video
Z naszej galerii

WERK

Copyright © MJM Music PL  |  Desing by gqim.com