Instagram
« wsteczRENATO MONTI prezentuje włoską wersję… polskiej piosenki!
23 stycznia 2017
Renato Monti to urodzony w Rzymie piosenkarz, kompozytor, autor tekstów. Już od najmłodszych lat, zafascynowany muzyką, brał udział w różnych muzycznych wydarzeniach. Jest autorem i wykonawcą wielu piosenek oraz aranżerem znanych przebojów.

Renato, tak jak przystało na prawdziwego Włocha, jest wielkim miłośnikiem piłki nożnej. Jedna z jego piosenek jest tłem muzycznym w programie telewizyjnym "Quelli di Meeting" - Gold TV, właśnie o piłce nożnej, gdzie Renato jest stałym gościem.

Renato Monti wkracza na polską scenę muzyczną prezentując włoską wersję… polskiej piosenki! Prezentujemy włoską wersję hitu zespołu DwaA - "Do końca świata" zatytułowaną "Sopra il Tetto del Mondo" (Na dachu świata).

Jak doszło do stworzenia polskiego coveru przez Włocha? Jak zwykle w takich sytuacjach decyduje przypadek. Renato, podczas swojego pobytu w Polsce, trafił na utwór DwaA w jednej z muzycznych stacji telewizyjnych. Zachwycony melodyjnością utworu postanowił skontaktować się z jego kompozytorem, Andrzejem Mrowcem, aby ten wyraził zgodę na stworzenie włoskiej wersji piosenki. I tak doszło do współpracy obu panów, która z pewnością nie zakończy się na tej jednej piosence.

nowości płytowe
video
Z naszej galerii

LION SHEPHERD

Copyright © MJM Music PL  |  Desing by gqim.com