Instagram
« wstecz"Twoje plany" - nowy singiel oraz teledysk Jakuba Żaka
20 czerwca 2011
"Twoje plany" to drugi singiel z najnowszej płyty Jakuba Żaka "Dezyderata" (KUP). Animowany teledysk do tego utworu, autorstwa Agaty Gorządek, powstał pod okiem słynnego rysownika Mariusza Wilczyńskiego (ZOBACZ).

"Dezyderata" to bardzo osobisty, stonowany album zawierający kompozycje Jakuba. Tytuł pochodzi od łacińskiego desideratum, w liczbie mnogiej desiderata - to, co pożądane, upragnione, potrzebne.

Jakub Żak (prawdziwe nazwisko Jakub Ciupiński) to niezwykle wszechstronny artysta. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie studiował orkiestrację i kompozycję u Krzysztofa Pendereckiego. Studiował również kompozycję w Wielkiej Brytanii pod kierunkiem dwóch znaczących kompozytorów: Edwina Roxburgh i Joe Cutlera. Tam m.in. napisał muzykę do filmu Deana Hubbinsa "Under the Influence". Po ukończeniu w 2008 roku studiów na prestiżowej Julliard School Of Music w Nowym Yorku, postanowił dzielić swój czas na dwa kraje USA i Polskę. Jakub próbował gry na wielu instrumentach. Ostatnio gra na wymyślonym przez siebie instrumencie elektronicznym, nazwanym przez jednego z dziennikarzy "gestofonem". To urządzenie, oparte jest na działaniu thereminów, użytych jako sensory, "odczytujące" gesty artysty, a napisany przez artystę program przetwarza to na dźwięki. Ten niezwykły instrument można było ostatnio zobaczyć na koncertach Jakuba w Polsce, gdzie suportował Katie Meluę, podczas jej trasy.

nowości płytowe
video
Z naszej galerii

CARRION

Copyright © MJM Music PL  |  Desing by gqim.com