Instagram
« wsteczPrzedsprzedaż płyt MILCZENIE OWIEC "Niepokoje" oraz reedycji "Twarze" z autografami
28 stycznia 2016

26 lutego 2016 roku ukaże się długo oczekiwana płyta zespołu Milczenie Owiec pt. "Niepokoje". W tym samym dniu pojawi się reedycja ich debiutanckiej płyty "Twarze".


JUŻ TERAZ MOŻNA ZAMÓWIĆ PŁYTY W PRZEDSPRZEDAŻY Z AUTOGRAFAMI ZESPOŁU. PŁYTA "NIEPOKOJE" DOSTĘPNA TUTAJ, PŁYTA "TWARZE" TUTAJ.

"Niepokoje" to drugi album gdańskiej formacji Milczenie Owiec. Zespół kojarzony do tej pory z debiutanckim materiałem pochodzącym z płyty "Twarze" (EMI Music Polska, 2005 rok), po 11 latach od fonograficznego debiutu powraca z kilkunastoma utworami będącymi w części kontynuacją swojego charakterystycznego rockowego stylu z pierwszego krążka.

Kompozycje znajdujące się na płycie "Niepokoje" powstawały na przestrzeni kilku ostatnich lat. Odwołują się one do wrażliwości tych fanów mocnego rocka, którzy poszukują w tej muzyce czegoś więcej niż tylko przysłowiowego młócenia. Specyficznego charakteru dodaje kobiecy wokal i polskie teksty skupione wokół życiowych dylematów – zagubienia i prób odnalezienia się w nieustannie i szybko zmieniającym się współczesnym świecie.

Warstwa muzyczna nowego krążka to wypadkowa inspiracji hołdujących zarówno uznanym za klasyczne odmianom rocka lat 90-tych (grunge), czy 80-tych (rock progresywny), jak również sięgających do nowoczesnych nurtów szeroko pojętej muzyki rockowej. Za produkcję brzmienia utworów odpowiadają Szymon Sieńko i Mateusz Sieńko.

Graficzna oprawa okładki albumu, nawiązująca do jego tytułu, przedstawia rzeźby uznanego artysty rzeźbiarza - Jarosława Urbańskiego.

Premiera płyty "Niepokoje", wyznaczona jest na 26 lutego 2016 roku. Do tej pory wydawnictwo zapowiadały trzy oficjalne single: "Bunt", "Przyjdą tu" i "Ćma", jednak już na początku lutego pojawi się kolejny utwór firmujący nadchodzący krążek.Planowana na 26 lutego 2016 roku reedycja albumu "Twarze" to pozytywna wiadomość dla wszystkich sympatyków i fanów zespołu Milczenie Owiec. Będą mieli okazję zdobyć unikatowy krążek 11 lat po premierze debiutanckiej płyty zespołu. Album ten od samego początku został dobrze przyjęty przez słuchaczy mocniejszych brzmień i wpłynął na rosnące zainteresowanie muzyką tworzoną przez gdańską formację.

Jest to album, którego muzyczny fundament stanowią ciężkie rockowo-metalowe brzmienia. Przemieszane są one jednak z klimatami nieco lżejszymi, bardziej przestrzennymi, tworząc zróżnicowaną strukturę. Teksty na płycie nie należą do gatunku mówiących wprost. Nieco zakryte zasłoną niedomówień, kreują miejscami możliwość swobodniejszej interpretacji. Ich wspólnym motywem przewodnim jest ukazanie różnych odsłon (twarzy) ludzkich uczuć. Przesterowane, nisko nastrojone gitary, mocna, rockowa sekcja rytmiczna, a nade wszystko kobiecy wokal, często "brudny" i agresywny, czasem jednak subtelny i delikatny.nowości płytowe
video
Z naszej galerii

POWER OF TRINITY

Copyright © MJM Music PL  |  Desing by gqim.com