Instagram
« wsteczNowy singiel i teledysk KATY CARR
6 sierpnia 2012
Dziś do rozgłośni radiowych trafił pierwszy singiel "Kommander's Car" piosenkarki Katy Carr, który zapowiada album "Paszport" (premiera jesień 2012). Teledysk do tego utworu można zobaczyć TUTAJ.

Katy Carr to brytyjska piosenkarka, z polskimi korzeniami. Emocjonalnie jest bardzo związana z Polską, rodzinnym krajem swojej matki. W Wielkiej Brytanii ma już ugruntowaną pozycję. Do tej pory wydała trzy płyty: "Screwing Lies" (2001), "Passion Play" (2003) i "Coquette" (2009). Wszystkie spotkały się z wielkim uznaniem krytyków i publiczności. Otrzymała wiele nagród i nominacji, ostania i bardzo ważna dla Katy to nominacja do London Music Award 2012, razem z Kate Bush, PJ Harvey, Arctic Monkeys.

Jeden z utworów z płyty "Coquette", zatytułowany "Kommander's Car", zainspirowany był historią Kazimierza Piechowskiego, który w czerwcu 1942 roku, wraz z 3 innymi więźniami, uciekł z obozu w Oświęcimiu. Uciekinierzy przebrani w SS-mańskie mundury wyjechali z obozu samochodem naczelnika Rudolpha Hössa (więcej TUTAJ). Pisząc tę piosenkę Katy nie wiedziała, że bohater tego wydarzenia żyje. Kiedy dowiedziała się, że Kazimierz Piechowski mieszka na Wybrzeżu, odwiedziła go w Polsce i zafascynowana jego opowieścią postanowiła wyprodukować 25-minutowy film, opowiadający o jego ucieczce z obozu. Sama Katy opowiada o sobie i tym projekcie TUTAJ.

Prace nad filmem jeszcze bardziej zbliżyły Katy do kraju przodków. To zaowocowało pomysłem na kolejny album - "Paszport". Płyta, której wydanie jest planowane na wczesną jesień 2012 roku zwiera m.in. polskie pieśni patriotyczne, wybrane wspólnie z p. Kazimierzem Piechowskim. Oprócz "O Mój Rozmarynie", "Dziś do Ciebie przyjść nie mogę", "Partisan", "Czarne Oczy" znalazły się kompozycje własne wokalistki inspirowane polskim folklorem, najczęściej śpiewane częściowo po polsku, częściowo po angielsku. Artystka postanowiła na tej płycie zamieścić też utwór, "Kommander's Car", który spowodował jej bliższe kontakty z Polską i przyczynił się do powstania płyty "Paszport".

Warto dodać, że Katy Carr wraz ze swoim zespołem wybiera się na początku września na koncerty do Polski. Pierwszy odbędzie się 1 września w Tczewie, którego honorowym obywatelem jest Kazimierz Piechowski.

nowości płytowe
video
Z naszej galerii

CARRION

Copyright © MJM Music PL  |  Desing by gqim.com