Instagram
« wsteczSARAH BLASKO - As Day Follows Night
Tracklista:
01. Down On Love
02. All I Want
03. Bird On A Wire
04. Hold On My Heart
05. We Won't Run
06. Is My Baby Yours?
07. Sleeper Awake
08. No Turning Back
09. Lost & Defeated
10. Over & Over
11. I Never Knew
12. Night & Day
Wykonawca: SARAH BLASKO
Tytuł: As Day Follows Night
Data premiery: 27 września 2010
Nośnik: CD
Nr katalogowy: DRAMCD0059
EAN: 802987019620
"As Day Follows Night", to płyta, którą Sarah nagrała w Szwecji z Björnem Yttlingiem. To elegancki i inteligentny zbiór piosenek, rozdzierających serce i dających nadzieję. Można tu znaleźć elementy folku i jazzu, z rzadko spotykanym instrumentarium. Nie dajcie się jednak zwieźć, że to zwykły album zwykłej piosenkarki. Usłyszycie tu odniesienia do dorobku Henry’ego Manciniego, Ennio Morricone czy Talking Heads, które dopełniają nieco smutne teksty, osobliwa perkusja, odważne aranżacje. I przede wszystkim wokal - zadziwiająco urzekający, kameralny, nieziemski.

Urodzona w Sidney Sarah Blasko odkryła swój wokalny talent śpiewając z matką w kościele w Pentecostal. W trakcie studiów współpracowała z zespołem. Jednak jej prawdziwa kariera zaczęła się w roku 2002, kiedy zdecydowała się na występy solowe. W 2004 roku wydała pierwszą płytę, "The Overture & The Underscore", która bardzo szybko stała się platynowa, a w 2007 kolejną – poświęconą morzu, wyróznioną nagrodą ARIA - "What The Sea Wants, The Sea Will Have".

Ostatnia płyta, "As Day Follows Night", to najlepiej sprzedający się album Sarah. Otrzymał nagrodę "Album Of The Year by Triple J", przyznawaną przez największą sieć radiową w Australii, był nominowany w pięciu kategoriach do nagrody ARIA (Australian Recording Industry Association Music Awards) – Sarah zdobyła nagrodę dla najlepszej wokalistki. Artystka przygotowywała tę płytę w 2009 roku, jednocześnie komponując muzykę do Hamleta (gdzie również występowała). To jej najbardziej liryczny album, muzycznie bardzo prosty, ale poruszający najgłębsze emocje.
nowości płytowe
video
Z naszej galerii

BARTEK GRZANEK

Copyright © MJM Music PL  |  Desing by gqim.com